Neskutočný Nadal: To, čo predviedol v Austrálii, je totálne šokujúce!

Fenomenálny španielsky tenista neobháji titul na Australian Open, kde navzdory tomu, že bol jasným favoritom svojho zápasu, vypadol už v 2. kole. Nad jeho sily bol 27-ročný americký tenista Mackenzie McDonald.

Španielsky tenista dokonca nedokázal vyhral ani jediný set, prehral 4:6, 4:6 a 5:7. Toto všetko vyznieva skôr ako otupné a neadekvátne k jeho kvalitám.

Rafael Nadal však dokázal tento pomerne vyrovnaný zápas odohrať aj navzdory tomu, že už v 2. sete utrpel zranenie bedrového kĺbu. Zatiaľ, čo takmer všetci by duel skrečovali, on v bolestiach odohral dvojciferný počet gemov a svojmu súperovi bol rovnocenným “parťákom”. Klobúk dolu pred legendou, ktorá je, žiaľ, v bolestiach zvyknutá hrať veľmi často.

Nadalova 18. účasť na Australian Open sa takto rýchlo skončila po druhýkrát. Resp. v 2. kole vypadol prvýkrát, zatiaľ čo v roku 2016 ho krajan Fernando Verdasco po 5-setovej dráme vyradil už v 1. kole. Turnaj dvakrát vyhral, vo finále bol dovedna šesťkrát a hoci nerád, no skompletizoval “kompletnú zbierku” z turnaja, keďže už vypadol v každom z kôl.

Výmena, behom ktorej sa zranil

Foto | Video: Instagram, Twitter