NESKUTOČNÝ trapas trénera stál Taliansko body! Môžu za to okuliare

0
3

Kuriozita, ktorá nemá vo svete futbalu obdoby. Futbalisti reprezentácie Talianska nastúpili v piatok na duel Ligy národov proti Bosne a Hercegovine, kde boli jasným favoritom. No túto úlohu nezvládli a s Bosniakmi remizovali 1-1. 

Možno by na tom nič nebolo, keby nevyplávalo na povrch jedno kuriózne odhalenie. V základnej zostave Squadra Azzurra prekvapivo nefiguroval pred začiatkom stretnutia obranca Juventusu Giorgio Chiellini, ale namiesto neho nastúpil stopér Lazia Rím, Francesco Acerbi. Omylom. Taliansky kouč Roberto Mancini vysvetlil na pozápasovej tlačovej konferencií, prečo sedela dlhodobá opora zadných radov len na lavičke.

“Bola to moja chyba. Ukázali mi základnú zostavu, no nemal som vtedy nasadené okuliare a len som povedal, že je to v poriadku. Nevšimol som si, že Acerbi tam bol namiesto Chielliniho,” priznal sa k trapasu Mancini. “Nie je to síce taký prešľap, žeby sme tam postavili brankára namiesto obrancu, ale áno, bola to chyba,” sypal si popol na hlavu 55-ročný Talian. Kuriózna vec tak možno stála Talianov 2 body, keďže Bosna si zásluhou presného zásahu Edina Džeka priviesť z Florencie cenný bod.

roberto mancini

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter