Nešťastná trinástka? Tradičný účastník Fortuna ligy má problémy!

Hoci tento klub nemá také zvučné meno ako trebárs Tatran Prešov, FC Nitra, FC Petržalka či Inter Bratislava, v súčasnosti je súčasťou fortunaligového pelotónu. A nie rok či dva, ale rovno trinásť v rade.

Nešťastná trinástka? Možno si to v Zlatých Moravciach o necelé tri mesisace budú musieť povedať. Miestny VION, ktorý je súčasťou našej najvyššej súťaže nepretržite od sezóny 2010-11 a jeho najlepším umiestnením bolo piate miesto zo sezóny 2020-21, a totižto aktuálne trápi.

Na ligové víťazstvo čaká od konca októbra, odvtedy nevyhral ani jeden z desiatich zápasov. Z celku, ktorý chcel pokukovať minimálne po TOP 6 (a teda skupine o titul), sa stali v Zlatých Moravciach adeptom na zradnú barážovú miestenku.

Víťazstvo klubu nepriniesol ani domáci zápas s taktiež nepresvedčivou Skalicou, ktorý skončil bezgólovou deľbou bodov pre zrakmi siedmych stoviek divákov. Od predposledného Trenčína delia VION len dva body a ten už v sobotu môže triumfom na pôde beznádejne posledného Liptovského Mikuláša poskočiť predoň. Len pripomíname, že predposledný tím Fortuna ligy čaká baráž proti druhému tímu II. ligy, ktorým zrejme budú FC Košice s postupovými ambíciami.

Zdroj: Športový magazín | Foto: Instagram