Neuveríte: Mourinho menoval TOP hráčov, ktorých kedy trénoval!

José Mourinho je od novembra 2019 manažérom Tottenhamu, kde sa pokúša o postupnú prestavbu kádra. Vo svojej bohatej a úspešnej kariére viedol aj Chelsea, Real Madrid, Inter Miláno, Manchester United a FC Porto. Inak povedané, za túto dobu viedol nespočetné množstvo tých najzvučnejších mien svetového futbalu.

Vybrať tak ideálnu jedenástku môže byť doslova peklo. Predsa len, s Portom aj Interom Miláno vyhral všetko vrátane Ligy majstrov, zatiaľ čo s Chelsea slávil úspechy počas oboch pôsobení a ako manažér Realu Madrid dokázal ukončiť nadvládu Guardiolovej “nadpozemskej” Barcelony. V Manchestri United bol síce kritizovaný, no napriek tomu vyhral v prvej sezóne Európsku ligu i ligový pohár. Bez problémov by sa tak dali z jeho bývalých či súčasných zverencov vytvoriť minimálne tri či štyri absolútne nabité zostavy plné hviezd.

Mourinho si však “musel” vybrať len najlepšiu jedenástku. A ako to dopadlo? Do istej miery šokoval tým, že nevyhral ani jediného hráča zo súčasného klubu. Možno aj z toho dôvodu, že je v Tottenhame prikrátko, navyše toto obdobie je sprevádzané mnohými zraneniami kľúčových opôr. Rovnako tak vynechal kohokoľvek z Manchestru United, kde mal k dispozícii hviezdneho De Geu, svojho “obľúbenca” Matiča, ktoré si priviedol z Chelsea alebo Zlatana Ibrahimovića.

Mourinho chce priviezť nového obrancu

 

Rovnako tak príliš nevymlel asi na časy v Miláne, keďže z Interu, s ktorým v sezóne 2009/10 dosiahol výnimočný tripple, zvolil len jediného hráča. Tým sa stal krajný obranca Javier Zanetti, ktorý za Inter odohral v rokoch 1995-2014 úctyhodných 858 súťažných stretnuti. Ani Real Madrid úplne neobstál, keďže z éry rokov 2010-2013 menoval len Cristiana Ronalda a Mesuta Ozila. V tej dobe, samozrejme, obliekali dres španielskeho giganta aj Xabi Alonso, Sergio Ramos, Marcelo, Karim Benzema, Kaká, Iker Casillas a ďalší.

Je teda jasné, že jeho srdce je stále do istej miery prepojené s érami v Chelsea, z ktorej vybral až osem futbalistov. Špecifický je Ricardo Carvalho, ktorého si “vzal” Mourinho najskôr z Porta do Chelsea a následne aj do Realu Madrid. Pozrite teda na Josého výber.

Mourinhova TOP 11 z hráčov, ktorých trénoval:

A toto by mohli byť ďalšie TOP11 z tých, ktorých nevymenoval:

Zdroj: Manchestereveningnews.com | Foto: Twitter, Chosen11.com