Neuveriteľné: Jozefa Stümpela čaká už 32. sezóna medzi seniormi!

Číslo, ktoré je pre mnohých prakticky nepredstaviteľné, no v prípade nitrianskeho rodáka Jozefa Stümpel bude zrejme o pár mesiacov realitou. Dorovná tým napríklad aj výnimočnú legendu hokejového sveta, akou bol Gordie Howe.

Čoskoro 48-ročný center, ktorý má vo svojej zbierke aj titul majstra sveta z roku 2002, plánuje s hokejom pokračovať. Svoj plán prezradil v rozhovore pre Mynitra.sme.sk. Za Stümpela môžete rovnako ako za 11 ďalších legiend hlasovať aj v ankete o najlepšieho slovenského hokejistu “zlatej éry”, kde priebežne veľmi tesne vyhráva Pavol Demitra.

Po prvýkrát naskočil medzi seniormi v sezóne 1989/90, keď nastupoval za HK Nitru v 1. slovenskej lige a dopomohol jej k postupu medzi československú elitu. Ako 19-ročný sa stal “štyridsiatkou” draftu NHL a v druhom kole si ho vybral Boston. Natrvalo sa v tíme Bruins usídlil v sezóne 1993/94 a v profilige pôsobil až do roku 2008.

Následne sa vydal do KHL a bol napríklad aj kapitánom Dynama Minsk. Na Slovensko sa vrátil ako 40-ročný (v roku 2012) a obliekal dres Nitry, Trenčína či Liptovského Mikuláša. Z profesionálnej scény sa stiahol v roku 2017. Dva roky hral za Nitru 96 v 2. lige zápas, práve skončenú (lepšie povedané neskončenú) sezónu hral v Žiari nad Hronom v rovnakej súťaži. Spoločne s ďalšou legendou Marekom Uramom pomohli Žiaru až k postupu do celoslovenského finále 2. ligy a taktiež k pravidelným návštevám nad 1200 divákov. Finále na 3 víťazné zápasy proti Humennému bolo kvôli koronavíru zrušené a tak nie je známe, či finalisti dostanú možnosť hlásiť sa do 1. SNL.

Zdroj: Mynitra.sme.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter