Neuveriteľné: TOP7 futbalistov, ktorí zažiarili po zmene postu!

Mnohí futbalisti počas celej kariéry hrali len na jednom poste, iných rôzni tréneri využívali na rozličných postoch. Zvyčajne zmena a herný štýl súvisí aj s vekom hráča. Starší hráči postupom času vedia dostávať strategické úlohy na úkor nejakých, kde je potrebnejšie vyššie tempo. U týchto hráčov to však neplatilo.

Nasledovných sedem hráčov zmenilo svoj post už v mladšom veku a napokon sa to ukázalo ako šťastné riešenie, ktoré z nich urobilo futbalistov svetového formátu. Ktorí sú to?

Gareth Bale

Svoje futbalové začiatky prežil ako ľavý obranca, no v Tottenhame postupne najmä vďaka svojej rýchlosti, a ako sa ukázalo aj presnej muške, postupne prešiel cez post ľavého záložníka až do krídelných priestorov, kde žiaril aj v drese Real Madrid. A nebyť častých zranení, možno by bol absolútnou superstar dodnes.

bale real madrid

Andrea Pirlo

Jeden z najlepších stredných záložníkov všetkých čias začínal svoju kariéru na poste podhrotového hráča. Postupne dostával viac defenzívnych úloh a vďaka ich skvelému plneniu si vyslúžil uznanie futbalového sveta.

Thierry Henry

Jeden z najlepších a najuznávanejších útočníkov tohto storočia začínal ako krajný záložník a následne ako krídelník. Samozrejme, vďaka svojej šikovnosti a rýchlosti vedel aj neskôr udrieť z krídelných priestorov, no práve na hrote útoku Arsenalu sa stal ikonou.

Antonio Valencia

Ekvádorský rýchlik bol značnú časť svojej kariéry braný ako krídelník, no behom pôsobenia v Manchestri United sa postupne ocitol na poste pravého obrancu. A treba dodať, že jedného z najlepších v Anglicku.

Sergio Ramos

Najlepší stopér uplynulého desaťročia, kapitán a vodca Realu Madrid a španielskej reprezentácie prestúpil do Realu ešte v roku 2005 zo Sevilly. V nej, a následne aj prvý rok v Madride, hral pravého obrancu. No práve presun do srdca defenzívy ho urobil ikonou a uznávaným futbalistom.

Vincent Kompany

Dlhoročná opora a neskôr aj kapitán Manchestru City bol považovaný niekoľko rokov spoločne s Ramosom za jedného z najlepších stopérov. Len málokto si ale spomenie, že pôvodne hral defenzívneho záložníka.

Bonus: Gianluigi Buffon

Všetci vyššie uvedení hráči zmenili svoj post behom profesionálnej kariéry. To sa brankárskej ikone Juventusu, a vlastne celého futbalového sveta, nepodarilo. Inde, ako v bráne, si ho nevieme predstaviť. No ešte ako 15-ročný hrával na poste krídelníka. Na 99% by sme o ňom, ak by sa nepresunul medzi tri žrde, nepočuli.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter