Neuveriteľné: TOTO sa “vyplavilo” po postupe Villarrealu cez Juve!

V túto chvíľu už vieme, že medzi najlepšou osmičkou Ligy Majstrov 2021/22 je trojica španielskych účastníkov, vrátane Villarrealu. Naopak, nenachádza sa v nej ani jeden zástupca Talianska, keďže posledná nádej pre krajinu úradujúcich európskych šampiónov bola práve Stará dáma.

Na tom, že španielsky celok vyradí taliansky by nebolo nič zvláštne. A ani na tom, že Villarreal ako úradujúci víťaz Európskej ligy si vyšliapol na slávnejší Juventus. Ale jedna štatistická informácia, ktorá účastníkov dvojzápasu porovnala, je trošku bizarná, priam neuveriteľná.

Po remíze 1:1 v Španielsku doma Juventus prehral 0:3. Tentokrát Turínčanov nespasila ani drahá zimná posila Dušan Vlahović. Srbský útočník stál pokladňu Juventusu celých 81 miliónov eur, čo je aj na dnešné pomery veľmi vysoká suma. A to je viac, než zaplatilo vedenie Villarrealu za celú základnú XI, ktorá vylúpila Turín. Najdrahším členom tímu hostí bol Arnaut Danjuma, ktorý vyšiel na 24 miiiónov eur. Celá XI avšak stála len 53,4 milióna eur, čo je cca 66% sumy, ktorú zaplatil Juventus v januári Fiorentine za útočníka Vlahovića.

→ Žreb Ligy Majstrov – záverečný pavúk ←

.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený vlahovicdusan (@vlahovicdusan)

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Instagram/Villarrealcf, Instagram/juventus