Neuveriteľné! V Austrálii sa dočkáme finálovej reprízy spred štrnástich rokov!

Kto by to bol povedal pred pár rokmi a kto by to bol dokonca povedal pred dvomi týždňami, že na Australian Open uvidíme finále sestier Williamsových? Takmer nikto, možno len nejaký blázon, ktorý zaspal dobu. No ten blázon by mal pravdu.

V ženskom tenise vždy dominovali a aj dnes dominujú v prevažnej väčšine mladšie hráčky, veď mnoho skvelých tenistiek ukončilo kariéru pred tridsiatkou. To však nie je prípad sestier Williamsových. Napriek tomu finále medzi Serenou a Venus je senzáciou.

Serena Williamsová je vo viacerých ohľadoch najúspešnejšia tenistka všetkých čias. V kariére vyhrala neuveriteľných dvadsaťdva grandslamových turnajov, pričom po pretrvávajúcich zdravotných problémoch z roku 2011, keď jej takmer nik nedával šancu na návrat do kolotoča WTA, je snáď ešte lepšia ako predtým. Veď odvtedy vyhrala deväť grandslamov a z posledných desiatich ani raz nechýbala v semifinále. Dnes už 35-ročná hráčka je stále svetová dvojka a je na prahu siedmeho titulu z Australian Open.

Jej sestra je však oveľa väčšou senzáciou. Nielen preto, že má ešte rok viac. Predovšetkým je senzáciou z toho dôvodu, že od roku 2009 sa na žiadnou turnaji nedostala tak ďaleko a lepší výsledok než postup do osemfinále bol u nej skôr prekvapením ako rutinou. V Austrálii bola vo finále len raz, a to v roku 2003! Vtedy tiež hrala so svojou sestrou a prehrala.

Mnohí by zrejme dopriali titul Venus, pre ktorú by to bol “len” ôsmy titul, no prvý po ôsmych rokoch a vôbec prvý na tomto turnaji. Favoritom je však jednoznačne o rok mladšia Serena. Ako napokon sesterské finále dopadne sa dozvieme 28. januára o 9:30 SEČ.

[poll id=”19″]

Foto: YouTube.com