Neveríte na zázraky? Draft NFL 2018 priniesol najsilnejší príbeh v celej histórii!

Najzaujímavejší príbeh tohtoročného NFL draftu priniesol slzy radosti talentovanému futbalistovi Shaquemu Griffinovi. Ten totiž nie je obyčajným futbalistom uchádzajúcim sa o miesto v NFL. Od ostatných sa líši viditeľným rozdielom, pretože ako malý chlapec podstúpil amputáciu ruky.

Griffinova ruka bola amputovaná kvôli prenatálnemu stavu. Napriek tomu nezanevrel na šport a vyrástla z neho hviezda svojej vysokej školy v oblasti futbalu a bejzbalu, a získal i atletické štipendium na univerzite v centrálnej Floride spolu so svojim dvojčaťom Shaquillom.

Griffin

Niektorí verili, že UCF ponúkla Shaquemu miesto, ktoré sa snažil pokoriť Shaquill. Ak by to bola pravda, koučujúci zamestnanci boli čoskoro príjemne prekvapení: linebacker bol menovaný v roku 2016 v konferencii Defenzívnym hráčom roka.

Seattle Seahawks si vybrali Griffina v piatom kole draftu NHL zo 141. celkového výberu. Brat Shaquema Shaquill Griffin sa stal hneď po vstupe do NFL štartérom ešte ako nováčik. Bratia Griffinovci sú dvojčatá a obaja budú obliekať dres Seattle Seahawks.

„Nemohol som dýchať,“ povedal Griffin pre ESPN opisujúc okamih, keď Seahawks zavolali, aby mu povedali, že ho chcú. „Nevedel som, čo mám povedať. Snažil som sa dostať slová von, ale nemohol som hovoriť.“ To môžeme vidieť aj na videu, ktoré zachytáva nevyčísliteľnú radosť.

Shaquem je dôkazom, že keď niekto niečo chce, tak to ide a je to len na ňom. Napriek tomu, že má len jednu ruku, dokázal „vytrieť“ zrak mnohým ľuďom. Tvrdú prácu dokázal i na NFL Combine, ktoré sa konalo vo februári. Tu ide o porovnávanie atletických schopností hráčov. Napriek tomu, že Shaquem nebol ani pozvaný, dokázal inšpirovať ľudí. Jeho benchpress s protézou i šprint na 40 yardov s časom 4,38 sekundy dokazuje skutočne, že je to len na nás, ako prijmeme život a či si pôjdeme za svojimi snami. Na NFL Combine sa jeho čas v šprinte stal rekordným v rámci linebackerov.

griffin

Gratulujeme Shaquemu a veríme, že sa môžeme tešiť na veľa krásnych futbalových akcií, ktoré ho čakajú v tíme Seahawks po boku jeho brata Shaquilla.

Zdroj: Theguardian.com| Foto|Video: YouTube