Nevídaný megaprojekt: Slovensko bude mať vrámci neho aj krytý lyžiarsky svah!

Na Slovensku sa v ostatných rokoch investovanli do športovej infraštruktúry nemalé peniaze. Najmä rekonštrukcia futbalových štadiónov, vrátane postavenia nového národného, je viditeľná.

Taký gigantický projekt ako bude budúci zimný komplex v Sauskej Arábii (na titulnej fotke) to síce nebude, no na naše pomery to bude minimálne pozoruhodné.

Pri Galante, a teda neďaleko Bratislavy, Trnavy, Nitry, no aj rakúskych a maďarských hraníc, sa má už začiatkom tohoto roku začať stavať megašportový areál. Informoval o tom denník Šport.

Jeho súčasťou budú v prvej etape futbalové ihriská, ktorých má byť až deväť. Postupne do konca desaťročia vrámci projektu, ktorého cena sa odhaduje na 250 miliónov eur, má byť aj biatlonová dráha, krytý lyžiarsky svah, v hre boli pôvodne aj golfové ihrisko, tenisové kurty či krytá hala na loptové hry. Čo z toho napokon vo finalizácii bude, uvidíme.

Investorom je spoločnosť Sport Park International, a.s. so sídlom v Bratislave. Nadšený je nielen primátor Galanty, ktorý v projekte vidí veľký potenciál. Je to totižto veľká vec pre celý región, ktorá prinesie športové vyžitie, no samozrejme aj pracovné príležitosti.

Zdroj: Šport | Foto: In