Neymar bol už jednou nohou v Reale Madrid. Prestup stopol totálne smiešny dôvod!

Čo sa prestupových cien týka, tak prvenstvo patrí jednoznačne Neymarovi. Jeho 222-miliónový megatransfer v minulom roku do PSG enormným spôsobom poznačil prestupový trh a kluby kvôli nemu “trpia” dodnes.

Hviezdny Brazílčan prestúpil do Barcelony v roku 2013, avšak jednania Santosu s európskymi klubmi o hráčovej budúcnosti prebehli už podstatne skôr. Sám vtedajší prezident brazílskeho klubu Luis Alvaro Ribeiro, ktorý z funkcie odišiel v roku 2014 priznal, že v roku 2011 bol Neymar Jr. už jednou nohou v Reale Madrid.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Neymar ako dieťa sníval o kráľovskom bielom drese a dokonca bol v Madride na skúške ako 13-ročný. Vtedy sa Neymar rozhodol ešte zostať v Brazílii, no kontakt s Realom pretrval. V spomínanom roku 2011 chcel hráča získať vtedajší tréner “Bieleho baletu” José Mourinho. Od prestupu do hlavného mesta Španielska mal Neymara odhovoriť prezident Santosu Luis Alvaro Ribeiro a to poriadne bizarným spôsobom.

Neymar v drese Santosu

Ribeiro totiž Neymarovi povedal, že José Mourinho má prísny prístup k účesom svojich hráčov a nútil by vtedy 19-ročného Brazílčana, aby sa ostrihal. A toho sa Neymar, známy svojimi extravagantnými účesmi, zrejme zľakol. “Chovanie vedenia Realu Madrid bolo poľutovaniahodné a arogantné, ich postoj sa podobal koloniálnej mentalite. Ja som presvedčil Neymara, aby zostal v Santose, keď som mu povedal, že ho José Mourinho donúti ostrihať si vlasy,” prezradil pre futbalový portál Goal.com Luis Alvaro Ribeiro.

Ktovie, ako by sa vyvíjala kariéra Neymara, ak by v roku 2011 prestúpil do Realu Madrid. Možno by narozdiel od hviezdneho barcelonského trojzubca MSN vytvoril úderné trio CBN – Cristiano Ronaldo, Benzema, Neymar.

Zdroj: Goal.com, Givemesport.com | Foto: Twitter