“Neymar nie je žiaden SIMULANT!” Za jeho “divadielka” môže TOTO!

Ak by ste vo futbalovom svete položili otázku, kto je najväčší simulant v súčasnom futbale, dostali by ste vo veľkej väčšine tú istú odpoveď. Neymar da Silva Santos Júnior je dlhodobo označovaný a kritizovaný za svoje úchvatné herecké predstavenia na futbalových trávnikoch.

Neymar je mimoriadne kvalitným hráčom. 28-ročný útočník jednoznačne patrí do TOP 5 najlepších hráčov sveta a má mimoriadny talent na technické zručnosti s loptou. Parádne finty sú ozdobou jeho driblingu a na jeho hru je radosť sa pozerať. Lenže “zdobí” ho celkom veľká škvrna na jeho mene. Ak by sme to chceli veľmi pritiahnuť za vlasy, mohli by sme povedať, že Neymar je symbolom simulovania. Predovšetkým jedna jeho “herecká” situácia dobyla internety.

Už vtedy, na Majstrovstvách sveta 2018 v Rusku sa hráč PSG obraňoval jasnými slovami. “Myslíte si, že chcem takto trpieť po týchto zákrokoch celý čas? Nie, je to bolestivé, veľmi to bolí. Po zápase si na boľavé miesto 4 až 5 hodín prikladám ľad. Je to komplikované, ale ak to nezažijete, nikdy to nepochopíte. Videl som tie vtipy o mne a beriem ich s humorom,” reagoval vtedy na kritiku Neymar.

Teraz podporil tieto jeho slová asistent trénera Parížu St. Germain, Zsolt Löw. “Neymar má neuveriteľne citlivú pätu. Ak ho niekto kopne, cíti extrémnu bolesť,” vysvetľoval 41-ročný Maďar. “Neymar je veľmi vrúcny a otvorený chalan. Samozrejme, niekedy sa môže zdať arogantný na ihrisku. Ale ak je faulovaný, snaží sa predriblovať súpera znova. To je jeho odpoveď na trpkosť, ktorú prežíva,” uzavrel Löw. Tak čo? Meníte svoj názor na jeho herecké výkony? Samozrejme, je otázne, či sa potrebuje Neymar tak dlho váľať po zemi a či prikrášľovanie bolesti mu neuberá na kredite, avšak rozhodne musia byť kopance od súperov mimoriadne bolestivé.

neymar

Zdroj: Goal.com, Skysports.com | Foto: Twitter