Nielen Joe Hart: Aj ďalšia brankárska ikona mení pôsobisko!

Legendárne brankárske esá neprestávajú prekvapovať. Presun Harta do Tottenhamu, kde zrejme bude bojovať len o post dvojky, síce možno nebol až taký senzačný, ako napríklad Buffonov odchod do PSG v roku 2018, no fanúšikov nepochybne zarazil. Teraz mení pôsobisko iná ikona spomedzi troch žrdí.

Reč je o niekdajšej dlhoročnej jednotke Liverpoolu a 36-násobnom španielskom reprezentantovi Pepe Reinovi. Čo sa týka “repre”, určite by mal tých štartov viac, no súperenie s Casillasom, Váldesom a neskôr De Geom bolo veľmi náročné.

Čoskoro, už 38-ročný veterán, ktorý napríklad v sezóne 2014/15 senzačne hosťoval v Bayerne Mníchov, zatiaľ čo v roku 2018 sa šiel doslova posadiť na lavičku AC Milána, kde robil back-up supertalentovanému Gianluigi Donnarummovi, tentokrát ostáva v Taliansku. Predošlú sezónu totižto hosťoval v Aston Ville, kde dostal šancu v 13 dueloch.

Reinov nový klub je Lazio. Rímsky celok, ktorý sa v predošlej sezóne dokonca bil o majstrovský titul s Juventusom, si napokon zahrá aspoň Ligu Majstrov. Skončil totižto na 4. mieste, no len s 5-bodovým mankom na Turínčanov.

Ani v Laziu sa však neočakáva, že by mohol byť jednotkou. Tou je totižto jednoznačne albánsky brankár Thomas Strakosha, ktorý je v klube štyri sezón, pričom v ostatných troch vynechal vrámci Serie A len tri duely a napríklad v tej predošlej ani jeden. Reina, ktorý bude aj naďalej kmeňovým hráčom AC Milána, by mal podľa dostupných informácií zotrvať v Ríme dve sezóny, teda takmer do štyridsiatky.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter