Nielen slovenský: Draft potešil aj našich západných susedov!

Vstupný draft do NHL dopadol pre Slovensko absolútne neskutočne. Vedeli sme, že Slafkovský a Nemec majú potenciál na TOP 5, možno dokonca na TOP 3, no aby obsadili prvé dve miesta? To zrejme nenapadlo nikomu. Avšak, nielen my môžeme byť nadšení.

Slováci dopadli fantasticky, pričom draft priniesol až päť pozitív, no dôvod na radosť majú aj naši západní susedia. V 1. kole, ktoré prinieslo draft 32 hokejistov (ostatní prídu na rad behom nasledujúcej noci), bolo draftovaných až sedem hráčov zo strednej Európy.

Okrem tria Slovákov kluby siahli aj po dvojici Čechov a po jednom hráčovi z Rakúska a Švajčiarska. Český obranca David Jiříček smeruje zo 6. miesta do Columbusu, rakúsky útočník Marco Kasper z 8. miesto do Detroitu, švajčiarsky obranca Lian Bischel z 18. miesta do Dallasu a český útočník Jiří Kulich z 28. miesta do Buffala.

V 1. kole si kluby vybrali celkovo aj štyroch Švédov, troch Rusov a dvoch Fínov. To znamená, že presne 50% hráčov je z Európy. Dominovali tradične hráči z Kanady, ktorých bolo v 1. kole draftovaných deväť, Američanov bolo sedem.

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/Davidjiricek11