Nikdy nebol strelcom: V zámorí si však Handzuš vydrel veľkú sumu!

Z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji má jednu zlatú a dve strieborné medaily. Michal Handzuš však zožal úspechy aj v Národnej hokejovej lige, keď v roku 2013 získal so Chicagom Blackhawks Stanley Cup. A v zámorí si vďaka svojim výkonom dokázal aj veľmi slušne zarobiť.

V NHL vystriedal “Zeus” viacero klubov a dovedna si v základnej časti profiligy pripísal 1010 štartov a 483 bodov (185 gólov a 298 asistencií), pričom 116 štartov a 46 bodov pridal vo vyraďovacej časti NHL. Aj keď nikdy nepatril k ofenzívnym hviezdam, bol skvelým v iných činnostiach, ako defenzíva a svoju veľkú postavu vedel využiť aj pri vhadzovaniach.

Svoj najlukratívnejší kontrakt podpísal ešte v roku 2007 na 4 sezóny s Los Angeles Kings a dokopy mu vyniesol 16 miliónov dolárov. Poslednou zámorskou zastávkou hráča, ktorý svoju kariéru ukončil v Banskej Bystrici, bolo Chicago Blackhawks, ktoré mu ponúklo jednoročný kontrakt na rovný milión.

Výsledná suma, ktorú si mal podľa portálu CapFriendly.com Handzuš v zámorskej NHL zarobiť by mala činiť sumu presahujúcu 31,5 milióna eur. Ide síce ešte o nezdanené peniaze, avšak napriek tomu je to viac ako slušná čiastka.

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto: Twitter