Nominácia Slovenska na kvalifikačné duely: Bez kľúčového hráča!

Tréner Pavel Hapal dnes zverejnil užšiu nomináciu slovenskej reprezentácie na dva dôležité kvalifikačné duely. “Slovenskí sokoli” vyzvú najprv 6. septembra v Trnave vicemajstrov sveta z Chorvátska a o 3 dni neskôr nastúpia v Budapešti proti Maďarom.

Zaujímavosťou je, že v nominácií figurujú až štyria brankári. Martin Dúbravka, ktorý aktuálne hviezdi v Newcastli, jeho stabilná dvojka z Plzne Matúš Kozáčik, výbornými výkonmi si pozvánku vyslúžil aj Dominik Greif zo Slovana a kvarteto gólmanov dopĺňa Marek Rodák z Fulhamu. Nominovaní tiež boli mladíci Lázslo Bénes z Mönchengladbachu, Lukáš Haraslín z Gdańsku, ktorý však čoskoro môže zmeniť dres a pozvánka sa ušla aj 19-ročnému útočníkovi MŠK Žilina Róbertovi Boženíkovi. Väčšie prekvapenie však je, že Miroslav Stoch figuruje len v pozícií náhradníka a zatiaľ vôbec nefiguruje v plánoch trénera Hapala. Dôvodom má byť nepravidelný časový priestor v PAOKu Solún.

Nominácia SR na zápasy proti Chorvátsku a Maďarsku:

Brankári: Martin Dúbravka, Matúš Kozáčik, Dominik Greif, Marek Rodák

Obrancovia: Ľubomír Šatka, Peter Pekarík, Milan Škriniar, Denis Vavro, Martin Valjent, Dávid Hancko, Róbert Mazáň

Záložníci: Stanislav Lobotka, Patrik Hrošovský, Ján Greguš, Juraj Kucka, Matúš Bero, Marek Hamšík, Ondrej Duda, László Bénes, Albert Rusnák, Róbert Mak, Lukáš Haraslín

Útočníci: Michal Ďuriš, Pavol Šafranko, Róbert Boženík

Zdroj: Profutbal.sk | Foto: Facebook