Nostalgia: Táto jedenástka AC Milána získala celkovo 193 trofejí!

AC Miláno je dodnes označované pojmom veľkoklub. Niet sa čo čudovať, keďže sa jedná o druhý najúspešnejší tím Ligy Majstrov podľa počtu trofejí. Rovnako sú Milánčania na tom aj vrámci Serie A.

Mladší fanúšikovia futbalu si však možno trošku lámu hlavu s otázkou, prečo je AC Miláno také “ospevované”, keď je to v ostatných rokoch takpovediac len mierne nadpriemerný taliansky klub. Napríklad takú Ligu Majstrov si AC zahralo naposledy v sezóne 2013/14, odvtedy napríklad trikrát nehrali ani len Európsku ligu.

Začiatok tohto tisícročia bol však celkom iný, o čom svedčí aj nasledovná predzápasová fotografia z jedného zo zápasov počas sezóny 2004/05. Hoci na nej chýba legendárny útočník Filippo Inzaghi, ktorý v kariére strelil viac ako 300 gólov (126 z nich za AC Miláno). Muži na nej sa totižto pýšia dovedna 193 trofejami, pričom nikto z nich ich nezískal vo svojej kariére menej ako desať. Viacerí sa stali aj majstrami sveta. Mimochodom, v prvom desaťročí tohto tisícročia vyhralo AC Miláno dvakrát LM a tešilo sa aj z triumfov v Serie A, Coppa Italia či MS klubov.

https://twitter.com/GetYourKitsOut/status/1157540609412009984

Zdroj | Foto: Twitter