Nová akvizícia Chelsea: Ak prestup klapne, jeho plat zatieni hviezdy!

Chelsea je momentálne veľmi blízko kvalifikovania sa do Ligy Majstrov aj pre sezónu 2020/21. Tomu prispôsobuje aj prestupovú politiku. Už teraz je jasné, že londýnsky gigant bude vďaka Wernerovi či Ziyechovi veľmi silný, resp. minimálne v úvode sezóne nepredvídateľný. Blízko príchodu je však aj ďalšie zaujímavé meno.

Už nedávno sme avizovali, že Chelsea zrejme zdolá všetkých konkurentov v boji o Kaia Havertza, talentovaného ofenzívneho stredopoliara Leverkusenu. Hoci ešte prestup nie je celkom spečatený, na povrch vychádzajú informácie o tom, ako by mohli vyzerať podmienky jeho kontraktu.

Veľmi reálne sa javí, že 21-ročný nemecký reprezentant, ktorý má napriek mladému veku na konte už viac než 150 štartov na profesionálnej úrovni (v drese Nemecka a Leverkusenu), by mohol zarábať týždenne približne 140-150 tisíc libier. Vďaka tomu sa zaradí medzi najlepšie zarábajúcich futbalistov v klube. Najlepšie bude na tom Werner (170 tisíc libier týždenne), ktorého nasledujú 150-tisícoví Kanté, Kepa a Pulišić. Mladý Nemec by tak predstihol aj také opory, akými sú Azpilicueta, Mount, Willian či Jorginho.

kai havertz

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter