“Nová” Barcelona, starý problém: Toto sa stalo v príprave!

Španielsky vicemajster z Barcelony si v stredu večer zmeral v priateľskom zápase sily proti Girone, neúspešnému barážistovi o postup do La Ligy. Zápas mal mať jasného favorita, čo sa napokon aj výsledkovo potvrdilo. Malý otáznik však toto stretnutie ponúklo.

Barcelona zvíťazila v pomere 3:1, keď nastúpila prakticky v najsilnejšej zostave. Potvrdilo sa, že Ronald Koeman pretvára dlhodobo zažitý barcelonský systém vo formácii 4-3-3 na 4-2-3-1, a teda na ihrisku má takpovediac o jedného ofenzívneho hráča navyše. V základe nastúpil očakávane aj pôvodne odchádzajúci Lionel Messi. A nielen to. Opäť sa stal ústrednou postavou, keď strelil dva góly. Najskôr pred prestávkou nádhernou strelou zvyšoval na 2:0 a neskôr (v 61. minúte) upravoval aj na konečných 3:1

Hoci na ihrisku bol aj autor úvodného gólu Coutinho a taktiež aj Griezmann, nová posila Trincao, a behom zápasu naskočili z ofenzívnych futbalistov aj Braithwaite a Dembélé, tak nejako to stálo na kvalitách Messiho. Po jeho odchode z ihriska už Katalánci nedokázali streliť gól ani druholigistovi, pričom mali na to viac než 20 minút. Samozrejme, ešte je predčasné robiť nejaké závery, no už teraz to vyzeralo, že opäť sa bude všetko točiť okolo argentínskeho kapitána. Či sa to potvrdí, ukážu ďalšie týždne či mesiace.

Krásny gól Messiho na 2:0

Foto|Video: Twitter, Streamable.com