Nová sezóna sa blíži: Toto môžeme očakávať od Fortuna ligy!

Futbal sa na slovenské prvoligové trávniky vráti už 8. augusta, kedy oficiálne odštartuje 28. sezóna najvyššej našej súťaže. Oproti predošlej sezóne sa nedočkáme žiadnej výraznej zmeny, teda až na jednu. O čo pôjde?

Tak, ako v II. lige a Slovnaft Cupe, aj vo Fortuna lige budú môcť využívať tréneri využívať päť striedaní. Inak sa nemení nič. Súťaž sa po 22. kole rozdelí na skupiny o titul a záchranu. Nadstavba bude mať desať kôl. Posledný tím zostúpi a predposledný si zahrá baráž s vicemajstrom II. lige. Ak samozrejme, nezasiahne koronavírus alebo iná okolnosť. Na jeseň je v pláne 18 kôl, na jar štyri a nadstavba. Aj naďalej budú dva celky bez domáceho prostredia, a to Trenčín a Sereď.

Čo sa týka favoritov na titul a zostup, veľa sa taktiež proti predošlej sezóne nemení. Slovan sa určite pokúsi nielen predĺžiť 12-ročnú sériu umiestnení v TOP3, ale aj zavŕšiť majstrovský hattrick. Jeho hlavnými protivníkmi by mali byť tímy Dunajskej Stredy a Žiliny.

Naopak, Nitra sa bude chcieť určite vyhnúť poslednej priečke, na ktorej dokončila predošlú skrátenú sezónu. V nej nebola nijak výrazne najslabšia, veď hneď tri tímy skončili nad ňou len o jeden až dva body.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Twitter