Nové správy o Fatiho zranení: Ešte horšie, ako sa čakalo!

Veľký talent FC Barcelony Ansu Fati začal sezónu 2020/21 veľmi sľubne, veď v La Lige stihol streliť už štyri góly, v Lige Majstrov jeden a na dva prihral, presný zásah zaznamenal aj v drese Španielska vrámci Ligy Národov. Avšak v dueli proti Betisu si privodil zranenie. A nie hocijaké.

Prvotné odhady nevyzerali najideálnejšie, veď hovorili možno až o 3-mesačnej absencii. Po dôkladných vyšetreniach je však verdikt ešte oveľa horší a Barcelona má tak ďalší poriadny problém. 18-ročný mladík totižto už dnes (v pondelok) podstúpil operáciu kolena a jeho návrat sa má datovať v lepšom prípade na začiatok marca, no môže to byť až v apríli.

Dovtedy odohrá Barcelona naprieč všetkými súťažami zrejme viac než 20 stretnutí, čo je približne polovica sezóny. A otázkou je, v akej forme sa dokáže vrátiť. Predsa len, takáto dlhá absencia môže mať dopad na jeho fyzickú i psychickú stránku. Pre klub to znamená taktiež ohromný škrt cez rozpočet, veď kľúčové ofenzívne esá na čele s Messim tak čaká ešte väčšie vyťaženie v extrémne nabitom programe.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter