Nový draftový rekord Slovenska? Zdá sa, že je to veľmi reálne!

Slovensko má za sebou veľmi úspešný draft 2022, v ktorom sme mali hneď troch hráčov zvolených v 1. kole (Slafkovský, Nemec, Mešár) a jedného v druhom (Sýkora). Rok 2023 vyzerá ale taktiež veľmi zaujímavo.

Úplný rekord v počte draftovaných hráčov síce nepadne, keďže ten drží draftový ročník 2000 so 16 Slovákmi, a nedá sa predpokladať ani to, že by sa dal pokoriť ročník 2022, keď sme mali jednotku i dvojku.

Avšak je reálne, že po prvýkrát v histórii budú draftovaný v prvých dvoch kolách aspoň piati slovenskí hokejisti. Doterajším maximom sú štyria (2022 a 1999).

Adepti na prvé dve kolá

Prečo sú prvé dve kolá “podstatné”? Práve hráči z nich majú štatisticky výrazne vyššiu šancu, že si v prvých dvoch rokoch zahrajú v profilige. Samozrejme, organizácie sa snažia pracovať s každým jedným draftovaným hráčom, no predsa len tie najväčšie talenty majú pod drobnohľadom o trošku viac.

1“Prvé kolo vo vrecku”

Na 99% bude v prvom kole draftovaný Dalibor Dvorský, ktorý by mohol byť aj v TOP 10. Okolo 20. miesta, no podľa niektorých ešte vyššie, bude Samuel Honzek, ktorému vyšla prvá zámorská sezóna nad očakávania.

Back