‘Nový Kaká’ Realu Madrid odchádza. Vychová im ho ten správny klub!

Perfektný ťah vedenia Realu sa dal už pozorovať pri Achrafovi Hakimim, ktorého si však klub neudržal a predal ho do Interu Miláno za 40 miliónov eur. Teraz je tu rovnaká situácia, ktorá by však mohla dopadnúť lepšie. Nový Kaká má totiž pred sebou jagavú budúcnosť.

Bodaj by nemal, keď za 17-ročného Reiniera zaplatilo vedenie Bieleho Baletu 30 miliónov eur Flamengu v januári tohto roka. Okamžite však putoval do Castilly, teda do B-tímu Realu Madrid, kde v 3 zápasoch dal 2 góly a na jeden prihral. Všimli si ho skauti Dortmundu, ktorí si ho vytipovali ako skvelého hráča, ktorý by mohol vystužiť ich káder. Ofenzíva BVB je však už teraz mimoriadne nadupaná, avšak Reinier sa perfektne hodí ako záloha pre Marca Reusa, či krídelníkov.

reinier

Spomínaný Reinier, ktorého v Brazílií prezývajú “nový Kaká” by mal prísť do Dortmundu na dvojročné hosťovanie. Ofenzívny záložník, ktorý sa narodil v roku 2002 tak bude mať skvelú šancu rozviť svoje schopnosti a ukázať svoj talent na najvyššej ligovej úrovni ako to vo Vestfálsku dokázal spomínaný krajný obranca Hakimi, ktorí sa bez preháňania vypracoval na jedného z najlepších krajných obrancov sveta.

Reinier je skutočným klenotom Realu Madrid a brazílskeho futbalu. Presne tento fakt si uvedomujú aj popredné persóny v Madride a nechcú talentovaného mladíka pustiť z klubu natrvalo. Dortmund je pre neho správnym klubom, i keď presadiť sa bude pre neho veľmi ťažké. Reus, Sancho, Hazard, Brandt, Reyna, Bellingham a Haaland sú tvrdá konkurencia pre 18-ročného mladíka, ktorí môže hrať ako na krídle a pozícií ofenzívneho záložníka, tak aj na hrote ako “falošná deviatka”. V Dortmunde by mal byť predstavený už čoskoro.

reinier

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter