Nový tréner Barcelony na obzore? “Je to mojím najväčším želaním.”

Barcelona aktuálne nezažíva práve najlepšie obdobie. Nepochopiteľný predaj jedného zo sľubných hráčov, nepohoda v kabíne a zlé karty v rukách, čo sa týka majstrovského titulu v tejto sezóne. Vedenie Barcelony je na odpis, zlepšil by situáciu nový tréner?

Každému je jasné, že za aktuálne “nepohodlie” v klube nie je zodpovedný len 61-ročný kouč Quique Setién. Mužstvo pod jeho vedením však nijako herne ani bodovo neoslňuje a budúcnosť Španiela je na lavičke veľmi otázna. Možno už má Barcelona vytipovanú aj náhradu. Náhradu, o ktorú sa pokúšali už v januári. Lenže vtedy nebol pre neho ten správny čas.

Legenda klubu Xavi Hernandéz momentálne trénuje katarský Al-Sadd a naberá trénerské skúsenosti. Jeho ambície sú jasné. “Mojím najväčším prianím je trénovať Barcelonu a spraviť z nej úspešný klub. Náš technický tím sa starostlivo pripravuje a sme veľmi nadšení,” povedal v nedávnom rozhovore 40-ročný kouč. Najlepšia príležitosť príde pre Xaviho podľa jeho slov až v roku 2021. Vtedy sa totiž majú konať voľby prezidenta klubu.

“Je jasné, že po voľbách by to bola perfektná fáza na môj nástup. Som klubová osobnosť a bol by som rád, ak by som mal všetky podmienky na návrat v tom správnom čase a mohol tak odštartovať svoj skvelý projekt,” naznačil svoje plány Xavi. Priaznivci Barcelony si tak na neho budú musieť nejaký čas počkať.

xavi tréner

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter