Nový tréner Barcelony si vyhliadol posily: Títo traja mu majú pomôcť vyhrať tituly!

Nový tréner FC Barcelona Ernesto Valverde je vo svojej funkcii len pár dní, no už mal vedeniu prezradiť mená troch hráčov, ktorých chce do klubu v tomto prestupovom období pritiahnuť.

Barcelona v tejto sezóne nezískala ligový titul a vo štvrťfinále Ligy majstrov vypadla s Juventusom. Siahla tak “iba” na domáci kráľovský pohár, ktorý je v tejto hierarchii na poslednom mieste. Nový tréner Barcelony Ernesto Valverde podobnú situáciu nechce pripustiť, a preto sa už zameral na posily, ktoré majú vystužiť káder Kataláncov.

Podľa španielskeho denníka OK Diario už mal vedeniu prezradiť tri konkrétne mená. Číslom jeden na tomto zozname má byť Ander Herrera, ktorý bol fanúšikmi Manchestru United zvolený za hráča roka “Red devils”. Valverde s týmto španielskym záložníkom pracoval ešte v Athleticu Bilbao. V tomto klube trénoval aj Aymerica Laporteho, ďalšieho hráča zo svojho zoznamu posíl. 23-ročný stopér bol v minulej sezóne neoddeliteľnou súčasťou obrany Bilbaa a svojimi výkonmi pomohol tímu dostať sa do kvalifikačnej fázy Európskej ligy.

Posledným vytúženým hráčom má byť barcelonský odchovanec a súčasný hráč Arsenalu Héctor Bellerín. 22-ročný rýchlik by mal pomôcť vyriešiť Barcelone problémy na pravom kraji obrany. Bellerín bol s návratom do Barcelony spájaný ešte pred príchodom trénera Valverdeho, no špekulácie ohľadom mladého obrancu opäť nabrali na obrátkach.

Ak by sa vedeniu “blaugranas” podarilo dotiahnuť týchto hráčov na Camp Nou, zrejme by išlo o výrazné posily v bojoch o tituly v nadchádzajúcej sezóne. Zatiaľ čo prestup Andera Herreru sa nezdá byť veľmi pravdepodobný, v prípade Bellerína a Laporteho to už vyzerá omnoho reálnejšie.

Ander Herrera
Aymeric Laporte
Héctor Bellerín

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter