O hráča Realu je veľký záujem v Premier League. Kam prestúpi?

Výpredaj hráčov “Bieleho baletu” pokračuje. Svoju budúcnosť v klube nemá istú hneď niekoľko hráčov. Medzi nimi je aj Dani Ceballos. Aj napriek svojej nespornej kvalite údajne nespadá do plánov Zinedina Zidana v novej sezóne. Záujem prejavila trojica klubov z Anglicka.

22-ročný stredopoliar sa nedávno stal so Španielskou reprezentáciou do 21 rokov čerstvým majstrom Európy tejto vekovej kategórie. Ceballos bol dokonca v najlepšej jedenástke tohto šampionátu, no ani to mu negarantuje základnú zostavu v Reale Madrid pre ďalšiu sezónu. To je šanca pre kluby z celej Európy podpísať talentovaného Španiela.

Medzi najhorúcejších kandidátov patria Tottenham, Arsenal a Liverpool. Práve “kohúti” by mali byť najbližšie k prestupu Ceballosa. Je známe, že vzťahy medzi Tottenhamom a Realom Madrid sú priateľské a do kariet im nahráva aj veľmi pravdepodobný transfer Christiana Eriksena práve medzi týmito klubmi. Možno by v tomto obchode mohol hrať rolu aj Ceballos, ak by sa ho tam Real rozhodol zahrnúť. “Los Blancos” však nemienia predať svojho hráča natrvalo. Poistkou by mala byť dohoda o spätnom odkúpení.

Unai Emery by vraj takisto rád podpísal dynamického záložníka, ktorý by sa hodil do konceptu hry Arsenalu. Avšak, podobne ako pri treťom záujemcovi o Ceballosa – Liverpoolu je problémom, že oba tieto kluby radšej podpisujú hráčov natrvalo bez akejkoľvek doložky o spätnom odkúpení a majú tak ich budúcnosť plne vo svojich rukách. S tým však Real nie je úplne stotožnený. Prestupovú situáciu Daniho Ceballosa budeme sledovať aj naďalej.

dani ceballos real

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter