O krôčik bližšie: Bude mať Slovensko ďalšie bratské duo v NHL?

0
1

Bratia Šťastní budú patriť medzi absolútne unikáty zámorskej profiligy už naveky. Peter, Anton a Marián si v 80tych rokoch vyžiadali veľkú pozornosť. Začiatkom tisícročia pre zmenu malo Slovensko v NHL bratov Hossovcov – Mariána a Marcela.

O niekoľko rokov si možno budeme môcť povedať, že máme v profilige ďalšie bratské duo. Ktoré? Spomínate si na draft 2020? Piatou voľbou LA Kings sa stal Martin Chromiak, ktoré svoje hokejové začiatky spojil s Dubnicou a neskôr svoj talent rozvíjal v Trenčíne.

20-ročný útočník si v sezóne 2022-23 zahrá AHL za Ontario Reign. V predošlej sezóne presvedčil po tom, ako v juniorskej OHL ako hráč Kingstonu Frontenacs získal 86 bodov v 60 zápasoch. Ak takto bude napredovať, raz by si určite mohol zahrať aj samotnú profiligu. Snáď sa mu to splní.

Bližšie k NHL: Mladý Slovák zažiaril, oblečie dres Los Angeles Kings?

Martin má ale aj o viac ako tri roky mladšieho brata, ktorého už ale môžete evidovať nejakú dobu. Jakub Chromiak síce až v novembri oslávi svoje 17. narodeniny, no už celú minulú sezónu hrával SHL (2. najvyššiu seniorsku súťaž), a teda, prvé duely v nej odohral ako 15-ročný.

Mladý odchovanec trenčianskeho hokeja ale navyše naskočil pár krát aj v drese tamojšej Dukly na duely Extraligy a aj v úvode nového ročníka trikrát nastúpil medzi elitou. Jeho ďalšia kariéra už ale bude pokračovať v zámorí. Mladý obranca známy aj z reprezentácie do 18 či 20 rokov sa stal posilou Sudbury Wolves v OHL, teda rovnakej prestížnej kanadskej juniorskej súťaži, ktorou si jeho brat prešiel. A nie je vylúčené, že v drafte 2024 bude Jakub na zaujímavých priečkach.

A kto vie, možno jedného dňa budú hrať obaja aj samotnú NHL. Len netreba prestať napredovať.

Nová sezóna NHL je tu: Ktorý klub má u nás najviac fanúšikov?

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Twitter