Obavy Slovákov: “Podarí” sa nám zopakovať nechcený “rekord”?

Slovenská futbalová reprezentácia vstupuje na svoj druhý európsky šampionát v nie práve optimistickom duchu. Len málokto nám verí na nejaký úspech, pričom mnohí sa obávajú fiaska. Takého, aké sa podarilo do dnešku “dokázať” len dvom účastníkom.

Mnohí odborníci i fanúšikovia sa zhodujú na tom, že Slovensku chýba kvalita v ofenzíve. Jednoducho povedané, naša ofenzíva môže byť našou najväčšou slabinou. Naopak, Španieli, Švédi i Poliaci majú pomerne slušné defenzívy. Je teda možné, že sa naša reprezentácia stane len treťou v histórii, ktorá na záverečnom turnaji nedokáže streliť gól? Pevne verme, že nie. Predsa len, naši súperi nie sú úplnými TOP kandidátmi na zlato, a to ani Španieli v dosť obmenenej zostave.

História si teda, ako už bolo spomenuté, pamätá len dva tímy, ktoré sa nedokázali v skupinovej fáze ani raz presadiť. Tým prvým výberom bolo v roku 2000 Dánsko, ktoré bez bodu a so skóre 0:6 odišlo s náročnej skupine, kde mu robili spoločnosť Francúzi, Holanďania a Česi. Tým druhým bola v roku 2016 Ukrajina, ktorá so skóre 0:5, a taktiež bez bodu, odišla zo skupiny, kde čelila Nemecku, Poľsku a Severnému Írsku.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Slovenský futbalový zväz