Oblak legendou: Takto zatienil Casillasa, Zubizarretu i Reinu!

27-ročný slovinský brankár Jan Oblak patrí medzi najlepších a najuznávanejších brankárov súčasnosti. Dlhoročná jednotka Atlética Madrid sa tentokrát zapísala hrubým písmom aj do dejín La Ligy, k čomu mu dopomohla suverénna výhra jeho celku na pôde Osasuny.

Na pôde súpera zo stredu tabuľky zvíťazilo vrámci 29. kola La Ligy Atlético vysoko 0:5, pričom pre Oblaka to bolo jubilejné sté čisté konto vrámci najvyššej španielskej súťaže. No nielen to.

Doterajším rekordmanom v tomto ohľade bol Miguel Reina, ktorý v 60-tych a 70-tych rokov pôsobil v FC Barcelone i práve Atléticu. Tomu sa podarilo sté čisté konto vychytať vo svojom 222. dueli, zatiaľ čo Victorovi Valdésovi v 227. dueli. Pre Oblaka to bol však len 182. zápas a teda rekord posunul o úctyhodných 40 stretnutí.

Niečo také teda nedokázali ani legendárni brankári ako Andoni Zubizarreta (celkovo 235 vychytaných núl v španielskej lige) či Iker Casillas. Oblak sa stal zároveň prvým nešpanielskym brankárom, ktorému sa niečo také podarilo. A aj vďaka nemu je aktuálne Atlético na 4. mieste v tabuľke a taktiež vo štvrťfinále Ligy majstrov.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter