Obojstranná výhra? Kovač chce do Monaka priviesť ofenzívne eso!

Futbalisti monackého AS sa v budúcej sezóne nepredstavia v pohárovej Európe, no priebežné 9. miesto, ktoré hájili pred vypuknutím korony, bolo oveľa lepšie, ako 17. priečka zo sezóny 2018/19. Tá bola po rokoch na výslní pre klub hotovou pohromou. Teraz ale opäť túžia bojovať o najvyššie méty.

Niko Kovač, ktorý bol pred deviatimi mesiacmi prepustený z Bayernu, potrebuje k tomu posilniť na všetkých postoch. Čo sa týka ofenzívy, jednoznačným ťahúňom Monaka bol 19-golový Wissam Ben Yedder, ktorému sa snažil ako tak sekundovať Islam Slimani. Obaja však začnú sezónu už ako tridsiatnici a preto sa netreba čudovať, že Kovač pozerá na mladšie tváre.

Veľmi zaujímavou akvizíciou by sa mohol stať Luka Jović. Srbský útočník prežil po prestupe z Frankfurtu do Realu Madrid katastrofálnu sezónu a vedenie španielskeho giganta sa nemá brániť jeho predaju. Teraz všetko zrejme závisí od toho, či vedenie Monaka bude ochotné zaplatiť nie zrovna zanedbateľnú čiastku za 22-kanoniera, ktorý sa v sezóne 2018/19 ocitol v zostave sezóny Bundesligy i Európskej ligy. Samotnému hráčovi by rovnako tak prestup mohol len a len pomôcť. Mimochodom, v súčasnosti sa hovorí aj o tom, že Kovač by rád priviedol aj ďalšiu zvučnú akvizíciu – Maria Götzeho, ktorému vypršala v Dortmunde zmluva.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter