Obrat o 180 stupňov: Agent Gigiho Donnarummu zdelil AC Milánu šokujúcu správu!

Ešte pár dní dozadu sám Gianluigi Donnarumma, jeden z najväčších brankárskych talentov súčasnosti, sršil nadšením nad vývojom situácie v Miláne a tešil sa na dlhoročnú spoluprácu. Zdá sa však, že zrazu je všetko úplne inak!

Výkonný riaditeľ milánskeho klubu Marco Fassone totiž šokoval všetkých fanúšikov “Rossoneri” čerstvým oficiálnym vyhlásením. Agent Gianluigiho Donnarummu Mino Raiola mu totiž zdelil správu, ktorú vo vedení AC Milána, najmä po posledným slovách mladého brankára, určite nečakali. “Raiola nás informoval, že Donnarumma učinil konečné rozhodnutie nepredĺžiť kontrakt s Milánom. Predložili sme mu ponuku, hráč ju vyhodnotil a vykonal nejaké rozhodnutia, ktoré neboli len ekonomické, no povedal nám, že zmluvu predĺžiť nechce a jeho čas v Miláne skončí k 30. júnu 2018,” oznámil Marco Fassone.

Výkonný riaditeľ AC Milána neskrýval nad danou situáciou rozčarovanie: “Veľmi nás to prekvapilo, pretože sme dúfali, že Donnarumma bude budúcnosťou Milána. Prirodzene, jeho rozhodnutie nám zanechalo trpkú chuť v ústach, no teraz musíme ísť ďalej.”

Klub ponúkol brankárovi 5-ročný kontrakt na 4,5 milióna € ročne s možnosťou získať bonusy za postup do Ligy majstrov, no hráč a jeho zástupca žiadali do zmluvy zahrnúť výkupnú klauzulu v hodnote 10 miliónov € v prípade, že sa klub nedostane do európskej súťaže číslo jeden.

Keďže zmluva Donnarummovi v Miláne končí budúci rok a zhodou okolností sa s týmto dátumom spája aj koniec kariéry Gigiho Buffona, okamžite sa vynorili špekulácie, že 18-ročný brankár plánuje spojiť svoju budúcnosť s turínskym Juventusom. Je pravdepodobné, že mladý taliansky reprezentant prestúpi už toto leto, keďže budúci rok by odišiel zdarma. Rozhodnutie Gianluigiho Donnarummu šokovalo celý futbalový svet, no nie je to prvýkrát, čo klient Mina Raiolu nebol spokojný so zdanlivo výhodnými finančnými podmienkami od klubu.

Na adresu Donnarummu sa okamžite zniesla spŕška kritiky z radov “Rossoneri”

Zdroj: Sportbible.com, Repubblica.it | Foto: Twitter