Obrovská tragédia: Mladý futbalista zomrel počas Super Bowlu!

To, že Philadelphia Eagles vyhrali 52. Super Bowl a porazili favorizovaných New England Patriots 41:33, už vieme. No na rozdiel od radosti, ktorá zaplavila fanúšikov Eagles, fanúšikovia, vedenie a hráči Indianapolis Colts aktuálne prežívajú veľký smútok a stratu.

V čase najväčšieho stretnutia v Amerike hráč Colts Edwin Jackson zahynul aj s ďalšou osobou pri autonehode. Ich mŕtve telá sa našli pri aute. Zozadu do nich narazil vodič dodávky, Manuel Orrego-Savala, občan Guatemaly, ktorý sa snažil z miesta nehody ujsť. Polícii sa podarilo Orrego-Savala chytiť a zistili, že jazdil bez vodičského oprávnenia a ešte aj pod vplyvom alkoholu. V rokoch 2007 a 2009 bol deporotvaný a v USA bol pravdepodobne nelegálne. Monroe a Jackson boli na mieste mŕtvi. Monroe mal 54 rokov a talent zámorskej futbalovej ligy Jackson mal len 26.

„Boli sme zlomení, keď sme počuli správy o Edwinovi Jacksonovi,” povedali Colts vo vyhlásení. „Edwin bol milovaný všetkými v organizácii Colts, obdivovali sme jeho osobnosť, súťaživého ducha a mentalitu. Bol rešpektovaný medzi všetkými a bude veľmi chýbať v našej šatni a po celom svete.“ Za Jacksonom smútia nie len jeho najbližší, spoluhráči, vedenie a fanúšikovia, ale aj súperi, s ktorými si rozumel.

Zdroj: Espn.com | Foto: YouTube, Twitter, Facebook