Obrovské kamarátstvo: SLOVENKY a ČEŠKY s nádherným GESTOM!

Slovenská a Česká republika majú k sebe blízko nielen geograficky, rečovo, ale aj spoločnými dobrými vzťahmi. To po zápase o piate miesto na majstrovstvách sveta žien do 18 rokov vo Švédsku ukázali hokejistky oboch celkov.

Aj keď Slovenky tento zápas prehrali rozdielom troch gólov 6:3, nič to nemenilo na tom, že predviedli veľmi pekné vystúpenie. Čerešničkou na torte bola fantastická Nela Lopušanová, ktorá ohúrila svojimi akciami, za ktoré by sa nehanbili ani hráči NHL.

Stále iba 14-ročnú talentovanú tínedžerku do neba vyniesli nie len domáce, ale aj zahraničné médiá. Po zápase s Českom sa pozornosť upriamila aj na ňu, po dvoch famóznych góloch, avšak všetci hovorili o jednej netradičnej, no krásnej udalosti.

Po zápase sa stretli na chodbe Slovenky a Češky, spoločne utvorili kruh, pochytali sa za ramená a zaspievali pieseň – Príbeh nekončí – ktorá bola prvou hymnou Česko-Slovenskej SuperStar z dielne Pavla Haberu. Toto krásne gesto okamžite obletelo internet a video sa stalo automaticky virálnym.

Spoločný spev Sloveniek a Češiek:

 

Foto | Video:  Twitter/rinkside, Facebook/HockeySlovakia