Obrovský ŠOK na MS v lyžovaní! TÁTO lyžiarka sa postarala o FANTÁZIU!

18.2.2023. Prebiehajú Majstrovstvá sveta v lyžovaní vo francúzskom Courchevel Méribel. Posledná disciplína ženskej časti je slalom. Favoritkou je Američanka Mikaela Shiffrin. Nádeje na medailu si robí aj naša Petra Vlhová. Ako to ale nakoniec celé dopadlo?

Po prvom kole vychádzalo všetko podľa plánov americkej lyžiarskej legendy, ktorá si vytvorila náskok na druhú Wendy Holdener 0,19s a na tretiu Laurence St-Germain 0,61s. Petra Vlhová obsadila 5.miesto so stratou 0,99s.

To, čo sa udialo v druhom kole, čakal len málokto. Najskôr sa skvelým posunom v poradí blysla talianska vychádzajúca hviezda Lara Della Mea, potom Mina Fürst Holtmann zajazdila čas, ktorý nedokázala prekonať svojou jazdou ani Petra Vlhová a celý tento sled udalostí zakončila Wendy Holdener, ktorá mala fantasticky našliapnuté na priebežné prvé miesto a atakovanie zlatej medaily, no “špicar” tesne pred cieľom ju z bojov o medaile vyradil.

Priebežné prvé miesto tak držala prekvapujúco Laurence St-Germain. Na štarte už ostávala len jediná pretekárka, a to Mikaela Shiffrin. Nikto nepochyboval o tom, že si táto lyžiarka pripíše zlatú medailu tak ako tomu bolo aj pred pár dňami v obrovskom slalome.

Už ale po prvom medzičase Shiffrin stratila takmer celý svoj náskok z prvého kola a do cieľa prišla so stratou 0,57s na kanaďanku St-Germain. To znamená, že Laurence St-Germain, ktorá začínala preteky so štartovým číslom 18, sa šokujúco stala MAJSTERKOU SVETA v slalome žien.

Petra Vlhová obsadila piate miesto so stratou 0,85s.

KONEČNÉ PORADIE

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram, Instagram