Obrovský šok pre slovenský futbal: MFK Ružomberok bude vyšetrovať UEFA!

Ďalšia nepríjemná správa pre slovenský šport. V odvetnom zápase 1.predkola Európskej Ligy medzi MFK Ružomberok a Vojvodina Nový Sad mal byť fanúšikmi Vojvodiny napadnutý ich vlastný útočník Nikola Trujič (25).

Tohto útočníka mali podľa jeho slov napadnúť 6.júla na štadióne Ružomberka jeho vlastní fanúšikovia. Incident sa mal odohrať ihneď po zápase v kabíne hostí, kam údajne vtrhlo asi tucet fanúšikov Vojvodiny. “Chytili ma za krk a dostal som úder do hlavy,” prezradil Nikola Trujič pre srbské médiá.

Medzinárodná federácia profesionálnych futbalistov (FIFPro) už požiadala Európsku futbalovú úniu (UEFA), aby začala disciplinárne konanie voči FK Vojvodina a rovnako aj proti domácemu klubu MFK Ružomberok.

MFK Ružomberok ani Vojvodina Nový Sad sa zatiaľ k incidentu nevyjadrili. Ružomberok zvládol tento dvojzápas a po prehre 1:2 vonku a výhre 2:0 doma, vyradil srbské mužstvo. V 2.predkole si hráči Ružomberka poradili s nórskym celkom SK Brann a v treťom predkole sa proti MFK postaví anglický Everton.

Zdroj: Bbc.com | Foto: Twitter, YouTube