Obrovský šok zo sveta boxu: Legendárny pästiar Vladimir Kličko ukončil kariéru!

0
2

Vladimir Kličko, jeden z najlepších boxerov ťažkej váhy v histórii tohto športu, dospel k závažnému rozhodnutiu. Po 11-ročnej víťaznej sérii a následných dvoch prehrách s Tysonom Furym a Anthonym Joshuom dnes ráno nečakane ukončil kariéru.

Ukrajinský boxer Kličko mal na 11. novembra dohodnutý odvetný zápas s 27-ročným britským boxerom Anthonym Joshuom, no súboj sa neuskutoční. Bývalý šampión ťažkej váhy totiž dnes ráno ukončil kariéru. S informáciou prišiel nemecký denník Bild, ktorému ju zdelil sám manažér pästiara Bernd Bönte: “Povedal mi, že už nemá v sebe ten oheň. A ten oheň potrebujete, ak chcete uspieť.” 

Zdá sa tak 41-ročný borec toho mal po rokoch boxovania už dosť a zrejme na neho doľahlo obdobie nezdaru, keď po dlhých 11 rokoch a 21 víťazstvách v rade prehral s Tysonom Furym a následne v apríli tohto roka s ďalším Britom Anthonym Joshuom. S druhým menovaným mal Kličko naplánovanú odvetu na november tohto roka v Las Vegas a informácia je o to viac nečakaná.

Vladimir Kličko je bývalý šampión ťažkej váhy, držiteľ opaskov organizácií WBO, WBA (Super), IBF, IBO, či olympijský šampión v superťažkej váhe z Atlanty 1996. Kariéru v profi ringu ukončil s bilanciou 64 víťazstiev (z toho 53 KO) a 5 prehier.

Zdroj: Bild.de, Dailymail.co.uk | Foto: Twitter