Očakávaný superzápas Golovkin vs. Álvarez sa uskutoční: Padol už termín odvety!

Mexická superstar Saúl “Canelo” Álvarez (49-1-2, 34 KO) dal jasne najavo, že v roku 2018 chce odvetu s IBF, IBO, WBA, WBC šampiónom strednej váhy Gennadym “Triple G” Golovkinom (37-0-1, 33 KO).

Po úžasných dvanástich kolách, v ktorých si naposledy boxeri nič nedarovali a rozdali mnoho úderov (118-110 pre Álvareza, 115-113 pre Golovkina a 114-114) sa súboj skončil remízou. Po zápase sa obaja boxeri vyjadrili, že chcú odvetu, a jej dátum už aj padol. Zatiaľ sa dohodli len na mesiaci máj 2018 a deň ešte upresnia. No už teraz Canelo i GGG začínajú s prípravou a fanúšikovia boxu sa určite budú mať na čo tešiť.

Canelo vs GGG

„Chcem, aby to bol môj prvý zápas v roku 2018. Nechcem ďalší boj s Golovkinom, ktorý sa neskončí rozhodujúco,“ povedal Álvarez vo vyhlásení poskytnutom na BoxingScene.com.

Zatiaľ čo existuje veľa ľudí, vrátane mnohých odborníkov, ktorí veria, že Golovkin mal prvý zápas vyhrať, Canelo Álvarez sa domnieva, že výsledok mal byť v jeho prospech. „Mám pocit, že som bol víťazom, ale to je box, všetkým som povedal, že to bude skvelý boj, cítim sa veľmi spokojný s tým, čo som robil, ľudia boli šťastní a teraz chcú vidieť odvetu“, povedal Álvarez.

Promotér Canela Eric Gomez, už začal diskutovať s Golovkinovým tímom, ktorého vedie Tom Loeffler z K2 Promotions. Obe strany dúfajú, že dosiahnu dohodu ešte predtým, ako skončí kalendárny rok.

Zdroj: boxingscene.com | Foto: YouTube