Ochudobnená LM: V sezóne 2021/22 bez týchto 5 TOP klubov?

Liga Majstrov UEFA je súťažou, kde sa konfrontujú tie najlepšie kluby, teda najmä vo vyraďovacej fáze, keďže tú skupinovú si ešte zahrajú vždy aj nejaké tie papierovo slabšie tímy (majstri z nie úplne najlepších líg). Avšak, v nasledujúcej sezóne by sme sa mohli dočkať naozaj nemilých strát.

Sú predsa len kluby, bez ktorých si túto súťaž jednoducho nedokážeme predstaviť, no v sezóne 2021/22 to môže byť realita. My sme vybrali 5 veľkoklubov, ktoré by sa na jeseň mohli predstaviť prinajlepšom v Európskej lige.

5. miesto – Borussia Dortmund

Tradične (alebo aspoň v ostatných rokoch) druhý najzvučnejší nemecký tím sa v Bundeslige pomerne trápi a po 23. kole bol až na 5. mieste, tri body od účasti v LM. Najmä prelom januára a februára priniesol mizivú bilanciu (5 bodov v 6 zápasoch).

4. miesto – Chelsea

Pod Tuchelom sa londýnsky klub zdvihol, avšak aj tak bol po 27. kole na 4. pozícii. Tá síce zaručuje účasť v LM, no dva tímy by ju mohli predstihnúť po odohraní dohrávok. Záver súťaže bude aj v prípade The Blues náročný.

3. miesto – Liverpool

Kto by na nový rok povedal, že Liverpool, ktorý od začiatku sezóny 2018/19 prehral vrámci Premier League 5 z 86 duelov, bude riešiť účasť v Lige Majstrov? No, v tú chvíľu, podobne ako na začiatku ročníka, sa jednalo len o to, či získa titul alebo obsadí druhé miesto. Avšak bilancia 3-1-7 od 1. januára hovorí niečo iné. Aktuálne mu LM uniká o štyri body a v prípade, že Tottenham by vyhral zápas, o ktorý má od LFC menej, Kloppovci by boli v tabuľke ôsmi!

2. miesto – Juventus

V sezóne 2010/11 obsadilo Juve 7. miesto, odvtedy získalo rekordných deväť titulov v rade a tentokrát sa čakal jubilejný desiaty zárez, v ktorom mu mohol zabrániť prinajlepšom Inter. Ten je skutočne prvý, pričom na Turínčanov má 10-bodový náskok. Síce Ronaldo a spol. sú aktuálne štvrtí a po zvládnutí dohrávky by mohli byť bod od 2. miesta, množstvo kiksov a veľká vyrovnanosť súťaže naznačujú, že by napokon mohli Juve predbehnúť aj AS Rím či Neapol. Toto by bola teda bomba hodná 1. miesta, na to sme ale zaradili niekoho iného.

ronaldo sarri

1. miesto – PSG

Liverpool či Juventus a ich neúčasť v LM by síce boli neskutočnými bombami, no na najvyššiu priečku sme sa rozhodli dať extrémne bohaté PSG, ktoré má, obrazne povedané, viac peňazí, ako zvyšok Ligue 1. Parížanov ale celú sezónu mimoriadne brzdia zranenia či karantény, a niekedy nebolo k dispozícii hneď desať hráčov A-tímu súčasne. Aj preto bol po 28. kole parížsky gigant len druhý, pričom Lyon naňho strácal len bod. A 3. miesto znamená len predkolo, pričom aj štvrté AS Monaco je od PSG len 5 bodov. Takže rovnako, ako môžu Neymar, Mbappé a spol. posledných 10 zápasov vyhrať napríklad so skóre 35:2, mohli by padnúť na tretie, nebodaj šokujúco až štvrté miesto.

kylian mbappé

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter