Odchádzajúci Bartolomeu šokoval: ODHALIL niečo, čo nemal?!?!

Ako dobre vieme, v utorok sa rozhodol rezignovať na svoju pozíciu prezident FC Barcelony, ktorý avšak pri svojej rozlúčkovej reči povedal niečo, čo doteraz prakticky nikto otvorene nepriznal. Táto informácia môže mať dopad na futbal ako taký a dá sa očakávať, že konečne budú predstavitelia veľkoklubov donútení vyjsť s pravdou von.

Bartolomeu doslovne povedal, že súhlasil s tým, aby sa FC Barcelona pripojila k projektu európskej superligy. O tomto projekte sa už v posledných rokoch čo to narozprávalo, no mnohí to neustále brali ako určitú konšpiračnú teóriu. Po tomto vyjadrení je ale priam jasné, že najväčšie a najbohatšie celky futbalovej Európy predsa len niečo v zákulisí kuli a možno to už má aj pevné základy.

Každopádne by táto liga “bohatých” mala ohromný dopad na futbal ako taký, pretože TOP ligy bez svojich najväčších celkov by stratili svoj kredit, nehovoriac o tom, že aj Ligy Majstrov by bez gigantov nebola už taká významná, a teda aj UEFA by dostala na frak. Ani samotný prezident FIFA, Talian Infantino, nie je zástancom superligy. Avšak, ako zakázať vznik tejto nadnárodnej súťaže? Kluby sú v podstate “podniky” a tým predsa nemôže nik zakázať expandovanie do inej krajiny alebo vytvorenie e-shopu.

Teraz je zrejme úlohou najvyšších predstaviteľov FIFA, UEFA a ďalších spoločností či vplyvných orgánov, aby zistili, v akom štádiu sa projekt nachádza, kto za ním stojí, kto je jeho účastníkom a pokúsiť sa urobiť všetko pre spokojnosť všetkých strán, vrátane fanúšikov.

Gianni Infantino

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter