ODÍDE DIEGO SIMEONE? ATLETICO MADRID UŽ MÁ NÁHRADU!

Ak by argentínsky futbalový tréner Diego Simeone ukončil svoje pôsobenie v španielskom klube Atlético Madrid po sezóne 2022/2023, klub už má vyhliadnutého nástupcu.

Od príchodu Simeoneho k Atléticu Madrid v roku 2011 sa klub v každej sezóne umiestnil v najlepšej štvorke La Ligy. Pod jeho vedením klub získal 2 ligové tituly, triumfoval v Copa del Rey a v superpohári, 2x vyhral Európsku ligu a kontinentálny superpohár a 2x sa prebojoval do finále Ligy majstrov.

Po viac ako desaťročí pod vedením Diega Simeoneho zvažuje Atletico Madrid letnú zmenu a podľa správ by mohli angažovať Gian Piera Gasperiniho. 65-ročný taliansky tréner aktuálne vedie Atalantu Bergamo. Od roku 2016 klub pravidelne bojuje o najvyššie priečky v talianskej Serie A a dokázal sa dokonca kvalifikovať do skupinovej fázy Ligy majstrov. Atlético Madrid údajne obdivuje Gasperiniho schopnosť viesť svoj tím k pôsobivému futbalu napriek obmedzenému rozpočtu.

V januári sa objavili správy, že Diego Simeone, tréner Atlética Madrid, oznámil vedeniu klubu svoj zámer odísť. Niektorí obhajujú jeho rozhodnutie, keďže je považovaný za symbol súčasného Atlética, no iní sa domnievajú, že jeho odchodom by sa výrazne “uľavilo” klubovej kase, keďže patrí medzi najlepšie platených trénerov na svete.

Zdroj: Football-italia | Foto: Twitter