Odkaz vedenia Dortmundu: „V lete ho nikam nepustíme!“

Borussia Dortmund je klubom, ktorý si dokáže vychovať, príp. kúpiť vo veľmi mladom veku nádejných hráčov a následne z nich urobiť veľké hviezdy. Následne ich s veľkým ziskom predá. To je prípad Sancha, Dembélého a zrejme to postihne raz aj Haalanda. Možno už behom leta 2022.

Avšak, dres Borussie Dortmund, ktorá ako posledná ešte teoreticky môže zamiešať zdolaním Bayernu boj o titul, oblieka aj iný sledovaný mladík. Len 18-ročný Jude Bellingham sa stal medzičasom seniorskym reprezentantom Anglicka a stálicou v stredovej formácii Borussie. Nie je vylúčené, že jeho prestupová čiastka sa môže jedného dňa priblížiť aj k astronomickým 100 miliónom.

„Veľmi na nás zapôsobil a snažíme sa ho správne rozvíjať. Cítime, že je našou povinnosťou ho chrániť a jeho rozvoj správne časovať. Behom leta ho nemáme v pláne predávať,“ znejú slová vedenia Borussie na adresu Belinghama. O jeho služby sa intenzívne zaujímajú najmä anglickí giganti. Hráč so 75-miliónovou hodnotou podľa Transfermarkt má zmluvu v klube platnú do roku 2025. Klub zaňho zaplatil v júli 2020 Birminghamu 25 mil. €.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jude Bellingham (@judebellingham)

Zdroj: Football.london | Foto: Instagram/Judebellingham