Odohral 11 duelov za 18 mesiacov: Real chce zaňho túto SUMU!

Španielsky gigant Real Madrid sa v ostatných rokoch preorientoval predovšetkým na získavanie mladých hráčov, z ktorých by sa mohli stať veľké hviezdy svetového futbalu. Zatiaľ, čo niektorí z nich pekne napredujú, iným sa progres skôr zastavil.

To je aj prípad 25-ročného pravého obrancu Álvara Odriozolu. Španielsky futbalista zaznamenal fantastický progres v roku 2017, keď sa stihol po presune z B-tímu do Áčka Realu Sociedad extrémne zlepšiť, pomôcť Španielsku k striebru na EURE do 21 rokov a štyrikrát si obliecť aj seniorský reprezentačný dres. Bol aj účastníkom MS 2018 v Rusku, pričom v tej dobe po ňom siahol Real Madrid, ktorý zaňho zaplatil v júli 2018 až 30 miliónov eur.

Namiesto vytlačenia Daniho Carvalaja avšak Odriozola skôr herne upadol, nepomohlo mu ani zranenie. V sezóne 2019/20 odohral na jeseň päť duelov za Realu, v januári si ho požičal Bayern Mníchov, pričom na jar opäť stihol len päť duelov. Ročník 2020/21 je preňho ešte horší, veď minutáž 56 minút v jedinom dueli je pramálo.

Vedenie Realu je pripravené predať ho, avšak, za koľko? Médiá informujú o tom, že Odriozova cena je nastavená až na 20 miliónov eur. Nájde sa niekto, kto bude ochotný zaplatiť zaňho túto sumu s vierou, že opäť nájde stratenú pohodu a bude patriť k TOP pravým obrancom sveta? Podľa Transfermarkt je jeho cena 10 miliónov eur, čo z neho robí piateho najhodnotnejšieho španielskeho pravého obrancu, celosvetovo sa delí o 47. priečku.

alvaro odriozola
Odriozola v drese Bayernu

Zdroj: Sportskeeda.com, Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter