ÓDY NA NÁŠ TALENT: EXPERT MU PREDPOVEDÁ VEĽKÚ BUDÚCNOSŤ!

Slovensko má aktuálne veľké množstvo nádejných hráčov, no jedným z tých úplne najnádejnejších je 18-ročný odchovanec trenčianskeho hokeja, ktorý už v minulej sezóne strelil v našej Extralige desať gólov a ako 16-ročný strelil v druhej najvyššej súťaži behom hosťovania v Dubnici štyri góly v ôsmych zápasoch.

Samuel Honzek aktuálne oblieka dres klubu Vancouver Giants vo WHL, ktorú hrá napríklad aj Connor Bedard. Náš útočník aj napriek nepríjemnému zraneniu nohy, ktoré utrpel v drese našej reprezentácie na juniorskom šampionáte, má na konte v 40 zápasoch 52 bodov a je druhý v klubovej štatistike v bodoch na zápas.

Zatiaľ, čo začiatkom sezóny bol pasovaný do pozície hráča s potenciálom na draft v druhom kole, aktuálne už takmer nikto nepochybuje o tom, že bude voľbou v prvom kole. Ódy na jeho potenciál napísal Blain Potvin z renomovaného portálu The Hockey writers.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Samuel Honzek (@honzo_29_)

„Honzek je pôsobivý počas svojho pôsobenia v Severnej Amerike a ukázal, že jeho štýl sa najlepšie hodí na menšiu ľadovú plochu a fyzický štýl hry, akým sa prezentuje. Jeho mechanika korčuľovania potrebuje mierne zlepšiť, ale času na zlepšenie bude mať dostatok. Jeho korčuľovanie je mierne nadpriemerné, keďže má veľkú rýchlosť a je obratný. Potrebuje pridať silu, aby sa zlepšil v zrýchlení, keďže prvý krok býva často rozhodujúci.“

„Aj keď nie je považovaný za fyzického hráča, keďže neiniciuje kontakt, používa svoje veľké telo na absorbovanie kontaktu. Nie je periférnym hráčom a rád hrá na okolo bránky, kde je schopný dorážať puky. Môže sa tiež pochváliť rýchlym uvoľnením, ktoré v spojení s jeho tvrdou a presnou strelou sťažuje sledovanie puku brankárom, najmä pri zakrytom výhľade. Honzek ale musí popracovať na viacerých oblastiach svojej hry, bude sa musieť zlepšiť v obrannej hre a vybudovať si konzistentnú pracovnú morálku,“ zhrnul jeho herné rysy Potvin.

Ďalší prestížny draft rebríček: Traja Slováci v 1. kole, ďalší štyria vysoko!

Čo sa týka umiestnenia v drafte, vidí ho na voľbu v prvom kole medzi 15. a 25. miestom, pričom v horizonte niekoľkých rokov môže byť hráčom prvej či druhej formácie v NHL, ak teda zapracuje správnym spôsobom na svojich slabinách.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Samuel Honzek (@honzo_29_)

Zdroj: The Hockey writers | Foto: Twitter