OFICIÁLNE: AC Miláno naďalej posilňuje. Prichádza africká hviezda!

Zdá sa, že vedenie AC Miláno si dalo do novej sezóny vysoké ambície. Po tom, čo tréner Gattuso nedokázal priniesť na San Siro Ligu Majstrov na lavičke skončil. Nebola to však jediná personálna zmena. Káder vystužilo už niekoľko posíl a teraz prichádza ďalšia.

Ismaël Bennacer dnes oficiálne podpísal s “Rossoneri” dlhodobý 5-ročný kontrakt. Do Milána prišiel z konkurenčného FC Empoli za 16 miliónov eur. Keďže v minulosti bol hráčom Arsenalu, Empoli muselo na základe dohody v zmluve informovať Londýnsky celok o ponuke z Milána. Vedenie “The Gunners” však nevyužilo možnosť “prebiť” ponuku Talianskeho giganta a tak Bennacer ostáva v Serie A.

Alžírsky defenzívny záložník má na svojom konte významný úspech. S krajinou, ktorú aktuálne reprezentuje dokázal vyhrať Africký pohár národov, ba dokonca bol vyhlásený za najlepšieho hráča celého turnaja. V minulosti reprezentoval mládežnícke výbery Francúzska, ale v roku 2016 sa rozhodol pre krajinu zo severu Afriky. Dres Empoli obliekal 2 sezóny a bol jedným zo strojcov postupu zo Serie B do najvyššej Talianskej súťaže. Za Toskánsky klub odohral celkovo 77 zápasov, v ktorých si pripísal na svoje konto 2 góly a 7 asistencií.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter