OFICIÁLNE: Arsenal zlomil rekord. Prichádza útočný megatalent!

Po posilnení do stredu poľa Danim Ceballosom, ktorý prišiel na jednosezónne hosťovanie z Realu Madrid, sa Arsenal teraz výrazne posilnil aj v ofenzíve. K Aubameyangovi, Lacazettemu a Iwobimu sa pridá Nicolas Pépé.

24-ročný krídelník dnes oficiálne prestupuje z francúzskeho Lille do tímu Unaia Emeryho za 72 miliónov libier (približne 78 miliónov eur), čím Arsenal zlomil historický klubový rekord v sume za prestup. Doteraz ho držal Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý prišiel do Londýna z Borussie Dortmund za 63 miliónov eur v januári minulého roka. S “The Gunners” podpísal Pépé 5-ročný kontrakt.

“Nicolas je vysoko hodnoteným a talentovaným krídelníkom, ktorého chcelo mnoho top tímom Európy,” povedal tréner Emery. “Podpísanie prvotriedneho krídla bola naša kľúčová úloha v tomto prestupovom období a som spokojný, že sa k nám pripojil. Dodá našej hre rýchlosť, silu a kreativitu s cieľom streliť čo najviac gólov,” zhodnotil prestup najdrahšej posily v histórii klubu 47-ročný Španiel. Či svoj potenciál Francúz naplní, uvidíme v nasledujúcej sezóne.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter