OFICIÁLNE: Bayern Mníchov zrealizoval príchod majstra sveta!

Nemecký futbalový gigant Bayern Mníchov avizoval ešte skôr, že chystá prestavbu svojho kádra, ktorý by rád omladil. Okrem odchodu viacerých hviezd sa udeje aj viacero nových príchodov a jeden sa podaril už teraz. Bavori si zaistili mladého majstra sveta!

Úradujúci šampión nemeckej najvyššej súťaže sa aktuálne nachádza na druhom mieste ligovej tabuľky. Na prvú Borussiu Dortmund stráca už 6 bodov. Aj preto sa vedenie rozhodlo, že je čas na rekonštrukciu kádra.

Je takmer isté, že tím najneskôr v lete opustia dlhoročné opory ako Arjsen Robben a Franck Ribéry. Bol však už ohlásený aj prvý príchod. Hráčom nemeckého veľkoklubu sa od júla stane Benjamin Pavard.

Novopečený majster sveta podpíše s Bayernom Mníchov 5-ročnú zmluvu: “Môžem potvrdiť, že nás Benjamin Pavard posilní a to na 5 rokov od 1. júla 2019. Je to mladý hráč a má už titul majstra sveta. Sme nadšení, že sme ho získali,” uviedol športový riaditeľ klubu Hasan Salihamidžić.

Bývalý hráč nemeckého celku zároveň dodal, že v Pavardovi vidia veľký potenciál. Francúzsky obranca má totiž stále len 22 rokov. Pokiaľ ide o prestupovú čiastku, tá sa pohybuje na úrovni 35 miliónov eur. Sezónu tento mladík dohrá vo farbách VfB Stuttgart.

Benjamin Pavard a ukážka jeho schopností

https://www.youtube.com/watch?v=NRQOIKCJM-o

Zdroj: Theguardian.com | Foto: Twitter | Video: YouTube