OFICIÁLNE: CONTE SKONČIL V TOTTENHAM, NOVÝM TRÉNEROM … !

To, o čom sa špekulovalo už niekoľko týždňov, sa stalo behom reprezentačnej prestávky realitou. Ani Antonio Conte nedokázal s Tottenhamom vyhrať žiadnu trofej a po tom, ako neudržal tím vedenie 3:1 s posledným Southamptonom, sa dostali veci do pohybu.

Fanúšikovia vinili Conteho, ten si pre zmenu po poslednom zápase nebral servítku a ostro sa pustil do hráčov, ktorí podľa neho hrali sami za seba a nie za tím ako jeden celok. Vytkol im, že sú zvyknutí hrať o nič a nemajú vítaznú mentalitu.

Napokon všetko vyvrcholilo koncom známeho Taliana, ktorý viedol v minulosti aj Inter Miláno, Juventus alebo Chelsea a získal s nimi domáce tituly. V minulosti vyhral napríklad s Bari Serie B. Bol aj reprezentačným trénerom Talianska.

V Tottenhame strávil Conte necelých sedemnásť mesiacov a po tom, ako sa koncom predošlej a začiatkom aktuálnej sezóny zdalo všetko v najlepšom poriadku, sa postupne veci začali meniť k horšiemu.

Novým trénerom Spurs sa stal jeho doterajší asistent Cristian Stellini, pod ktorého vedením vyhral klub tri zápasy behom Conteho rekonvalescencie po operácii. Pri kormidle ostane do konca sezóny a jeho asistentom bude Ryan Mason. Ten pre zmenu viedol ako dočasný tréner klub v závere sezóny 2020-21.

O tom, kto bude manažérom londýnskeho veľkoklubu v sezóne 2023-24, zatiaľ rozhodnuté nie je. Najväčšími favoritmi majú byť Julian Nagelsmann a Manricio Pochettino, ktorý doviedol Tottenham v minulosti štyrikrát do Ligy majstrov a raz dokonca do jej finále.

Zdroj: Mirror | Foto: Instagram