OFICIÁLNE: Coutinho bleskovo opúšťa Barcelonu! Mieri do veľkoklubu.

0
2

Hovorilo sa, že bude súčasťou Neymarovho transferu. Bol spájaný s možným návratom do Premier League. Niektoré dôveryhodné zdroje uviedli, že Barcelona mu dá po nevydarenej sezóne ešte jednu príležitosť. Teraz je však všetko inak!

Philippe Coutinho nezažil vôbec vydarenú sezónu v drese Blaugranas. 5 gólov a 2 asistencie v 34 zápasoch La Ligy je len chabý tieň toho, čo od 150-miliónovej hviezdy očakávali fanúšikovia, aj vedenie klubu. Po sezóne sa uvažovalo, čo bude pre 27-ročného Brazílčana najlepším riešením. Teraz je už všetko vybavené. Barcelona sa dohodla na ročnom hosťovaní s Bayernom Mníchov.

Suma za túto pôžičku je podľa nemeckého denníka SPORT vo výške 20 miliónov eur, pričom Bayern má po sezóne možnosť odkúpenia v hodnote 120 miliónov eur. Mníchovčania tak vyriešili otázku nástupcov Arjena Robbena a Francka Ribéryho. Zaujímavé je, že ako Perišić, tak aj Coutinho sú v Bavorsku len na hosťovaní. Či napokon podpíšu aspoň jedného z nich do vlastných radov závisí len na výkonoch oboch krídelníkov.

Zdroj: Sportbible.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter