OFICIÁLNE: Griezmann prestupuje do Barcelony. Atlético hrozí súdom.

Po období neistoty prichádza konečné rozuzlenie. Antoine Griezmann dnes oficiálne prestupuje z Atlética Madrid do FC Barcelona po tom, čo Katalánci potvrdili vyplatenie Francúzovej výkupnej klauzuly v hodnote 120 miliónov eur.

28-ročný útočník podpíše s “Blaugranas” 5-ročný kontrakt, ktorého platnosť bude trvať až do 30. júna 2024. Barca okamžite vystrelila jeho výkupnú klauzulu na 800 miliónov eur a tým si Francúza definitívne poistila. Všetko sa zdá byť v najlepšom poriadku, no vedenie Atlética Madrid tvrdí, že Barcelona by mala vyplatiť ešte ďalších 80 miliónov, pretože hráč mal s nimi súhlasiť ešte pred 1.júlom keď Griezmannova výkupná klauzula bola vo výške 200 miliónov eur. “Los Colchoneros” plánujú dať úradujúcich španielskych šampiónov na súd.

Atlético Madrid sa domnieva, že vyplatená suma nie je dostatočná na ukončenie výstupnej klauzuly, pretože je zrejmé, že záväzok hráča a futbalového klubu FC Barcelona bol uzavretý predtým, ako bola uvedená klauzula znížená z 200 miliónov na 120 miliónov eur,” uvádza sa v stanovisku klubu z hlavného mesta Španielska, ktorý zvažuje súdnu dohru.

Antoine Griezmann však bez ohľadu na súdny proces s určitosťou bude obliekať dres Barcelony. Počas piatich sezón v madridskom celku nastrieľal celkovo 133 gólov, dvihol nad hlavu trofej Európskej Ligy UEFA, Španielsky superpohár a Superpohár UEFA. Bude teda zaujímavé sledovať, či jeho neprítomnosť v Atléticu plnohodnotne nahradí 120-miliónová čerstvá kúpa “Atlétov” Joao Félix.

Zdroj: Theguardian.com | Foto: Twitter