OFICIÁLNE: Hviezda AS Rím šokujúco smeruje do Číny.

0
1

V posledných sezónach sme si zvykli, že čoraz viac kvalitných futbalistov pôsobiacich v Európe, pokračuje vo svojej kariére v čínskej Superlige. Dôvod je jednoduchý a to plat. Hráči ako Hamšík, Paulinho, Hulk či Mascherano zarábajú na ďalekom východe neskutočné milióny. Najnovšie sa k ním prekvapujúco pridal aj Stephan El Shaarawy. 

26-ročný Talian dnes oficiálne prestúpil z AS Rím do čínskeho klubu Shanghai Shenhua. Podľa médií sa stane jedným z najlepšie zarábajúcich hráčov čínskej Superligy s platom závratných 15 miliónov eur za sezónu. Rimania zinkasujú za El Shaarawyho čiastku okolo 16 miliónov eur. “Faraón” (prezývka kvôli El Shaarawyho egyptskému pôvodu), prišiel do “večného mesta” v roku 2016 z AC Milána, kde však veľa nenahral. Rok strávil na hosťovaní v AS Monaco.

V minulej sezóne mal krídelník vcelku priaznivé štatistiky preto je trochu prekvapivé, že s ním Rimania nepredĺžili zmluvu, ktorá by mu skončila v budúcom roku. V 28 ligových zápasoch si pripísal na svoje konto 11 gólov a 5 asistencií. Shanghai je aktuálne až na 14. mieste čínskej futbalovej ligy a úloha El Shaarawyho bude  zachrániť klub v najvyššej súťaži.

Zdroj: L´Equipe.fr, Transfermarkt.com | Foto: Twitter